Kategorie
Ranking
RSS
Google+
Statystyki
Użytkowników:
Zarejestrowanych wczoraj:
Zarejestrowanych dzisiaj:
Torrentów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
Warezów:
Dodanych wczoraj:
Dodanych dzisiaj:
110,833
111
75
160,471
145
141
16,836
0
3
Popularne
w Kwietniu
==Torrent==
Kategoria: TV/Seriale » Obyczajowy

Dodał: feldfebel1
Data dodania:
2020-03-27 08:36:50
Rozmiar: 6.24 GB
Seedów: 73
Peerów: 33

Pobrano: 99 razy
Kondycja:Dom [S01] [Komplet] (1980-2000) [WEBRip] [x264] [450p] [Serial polski] + Bonus> TYTUŁ: Dom
> GATUNEK: Obyczajowy,
> PRODUKCJA: Polska
> LATA PRODUKCJI: 1980-2000
> PREMIERA: 9 listopada 1980
> ILOŚĆ SEZONÓW: 4
> ILOŚĆ ODCINKÓW: 25 (wszystkie sezony)
> CZAS ODCINKA: 80-105 min.

> REŻYSERIA: Jan Łomnicki
> SCENARIUSZ: Jerzy Janicki, Andrzej Mularczyk
> MUZYKA: Waldemar Kazanecki
> Dzieje mieszkańców kamienicy przy ul. Złotej w Warszawie. Ich losy zostają wplecione w wydarzenia związane z odbudową stolicy oraz nową sytuacją polityczną kraju. Akcja rozpoczyna się wiosną 1945 roku. Jeszcze trwa wojna, z wyzwolonych terenów warszawiacy wyruszają w drogę powrotną do domów. W Warszawie wyląduje również osiemnastoletni Andrzej Talar, do niedawna partyzant, później ochotnik w Wojsku Polskim. W drodze do stolicy poznaje Basię Lawinównę, która podąża do dawnego mieszkania w domu przy ulicy Złotej. Wraz z nią przybywają tu i inni lokatorzy.

> Mieszkańcy kamienicy przy ul. Złotej 25 wracają z wojennej tułaczki do zniszczonej Warszawy i rozpoczynają życie w drastycznie zmienionej sytuacji politycznej Polski. Serial pokazuje życie mieszkańców w czasach komunistycznych, odbudowę stolicy, przodowników pracy, a także nastroje zwolenników i przeciwników systemu komunistycznego w latach 1945–1980. Serial „Dom” jest dokumentalno-obyczajową opowieścią z przeplataną fragmentami ówczesnych kronik filmowych, ukazującym nastroje społeczne w ówczesnej rzeczywistości.

Najważniejszym bohaterem całego serialu jest Andrzej Talar, chłopak pochodzący z mazowieckiej wsi Sierpuchowo, który po wyzwoleniu Warszawy w 1945 przyjeżdża tam na studia techniczne. Początkowo działa jako funkcjonariusz milicji protegowany przez uratowanego w czasie wojny pułkownika, co ułatwia mu również dostanie się na politechnikę. Następnie podejmuje pracę inżyniera w FSO. Ponadto próbuje podbić serce dziewczyny mieszkającej w kamienicy, a której to ukochany zaginął w czasie wojny doprowadzając ją do problemów psychicznych. Kontakty Andrzeja z komunistami i chęć opuszczenia rodzinnych stron prowadzą do konfliktu z ojcem.

Po pewnym czasie do Warszawy przyjeżdżają bracia Andrzeja – Bronek i Leszek. Bronek uczestniczy w odbudowie stolicy, pracuje jako ochotnik przy budowie Trasy W-Z, nie zdaje sobie sprawy, że władza wykorzystuje go, by porzucić gdy już nie będzie potrzebny. Ponadto zakochuje się w Ewie, artystce prowadzącej zajęcia dla młodych działaczy, jednak ta odrzuca jego zaloty. Którejś nocy Bronek upija się i wchodzi na rusztowanie remontowanego domu, aby odzyskać kwiaty dla ukochanej następnie spada z niego zabijając się na miejscu. Świadkiem zdarzenia jest Leszek, który później obwinia Andrzeja o śmierć brata, z kolei Ewa popada w alkoholizm i zostaje wyrzucona z zespołu „Mazowsze”. Tymczasem żona Andrzeja dowiaduje się, że jej były ukochany żyje i postanawia odejść od męża. Wizytując rodzinną wieś Andrzej napotyka na Ewę, w wyniku czego dwójka zakochuje się w sobie i bierze ślub. Po śmierci ojca bracia decydują się zabrać matkę do Warszawy i sprzedać rodzinny dom.

Kamienicę przy Złotej zamieszkują osoby z różnych warstw społecznych. Naczelną postacią jest dozorca Ryszard Popiołek, stary warszawiak z zasadami umiejący zapanować nad mieszkańcami i wprowadzić ład. Oprócz niego kamienicę zamieszkują: rodzina Lermaszewskich do której należy cwaniaczek Henio; lekarz Sergiusz Kazanowicz – samotnik separujący się od społeczeństwa w wyniku traumy doznanej pobytem w obozie koncentracyjnym; zalotny kolega Andrzeja Mundek pracujący jako filmowiec oraz jego partnerka – milicjantka Halinka; rodzina piłkarza Bawolika, młody lekarz Karol Lang oraz rodzina komunisty Jasińskiego, którego córka zaszła w ciążę w wyniku zgwałcenia przez niemieckiego oficera.

Bonus:
======

> Waldemar Kazanecki - muzyka do filmu - kolekcja (MP3):
01. Dom - Motyw główny (3:53)
02. Dom - Ucieczka (3:00)
03. Dom - Apel Cieni (3:40)
04. Dom - Groby Powstańców (4:25)
05. Dom - Pożegnania Sierpuchowa II (4:33)
06. Dom - Pożegnania Sierpuchowa VII (2:55)
07. Dom - Pożegnania Sierpuchowa VI (3:29)


Spis odcinków:
=========

Sezon 1:

odc. 1 – Co ty tu robisz, człowieku?
> Wiosna 1945 roku. Jeszcze trwa wojna, ale już ze wszystkich stron kraju warszawiacy wyruszają w drogę powrotną do swoich domów. Wśród nich osiemnastoletni Andrzej Talar, do niedawna partyzant, później ochotnik w Wojsku Polskim. W drodze do Warszawy Andrzej poznaje Basię Lawinównę, która jako pierwsza z całej rodziny podąża do zrujnowanej stolicy, do dawnego mieszkania w domu przy ulicy Złotej.

odc. 2 – Zapomnij o mnie
> Rok 1945. W pierwszą rocznicę wybuchu powstania Basia Lawinówna spotyka się z koleżankami z oddziału. Nadal szuka Łukasza. Wierzy, że przeżył. Jej matka zostaje oskarżona o spekulację i skierowana do obozu pracy. Andrzej znajduje prawdziwego winowajcę. W wyniku jego interwencji Lawinowa zostaje uwolniona.

odc. 3 – Warkocze naszych dziewcząt będą białe
> Andrzej Talar zostaje studentem Politechniki. Wchodzi w nowe środowisko, styka się z działalnością ZMP i staje się jego aktywnym działaczem. W dalszym ciągu stara się o względy Basi. Widzi, że dziewczyna coraz bardziej tęskni za Łukaszem. W końcu utwierdza ją w przekonaniu, że Łukasz nie żyje. Basia popada w depresję, próbuje popełnić samobójstwo.

odc. 4 – A jeszcze wczoraj było wesele
> Inwalida wojenny Tolek czuje coraz większą symaptię do Lidki.Chce walczyć ze swoją ułomnością. Pomaga mu w tym syn starosty,młody lekarz Lang, który właśnie wrócił do kamienicy i zamieszkał w swoim mieszkaniu zajętym przez Jasińskich. Terapia kończy się sukcesem, Tolek odrzuca kule. Lidka szczęśliwie rodzi syna.Tolek żeni się z nią i nadaje dziecku swoje nazwisko. Cała kamienica przeżywa wielkie wydarzenie, radość jednak trwa krótko. Dzień po weselu Tolek ginie przy rozbiórce pobliskich ruin. Andrzej przeżywa konflikt z Basią.

odc. 5 - Ponad 200 czwartków
> Basia dowiaduje się, że jest chora na gruźlicę. trafia do szpitala w Otwocku, gdzie Andrzej odwiedza ja w każdy czwartek. Wdzięczna za troskę przyjmuje w końcu jego oświadczyny. W tym czasie do Warszawy przybywa brat Andrzeja, Bronek. Zyskuje sławę bohatera pracy socjalistycznej na budowie trasy W – Z. Andrzej popada w konflikt z bratem, rekompensuje mu to miłość Basi uwieńczona ślubem.

odc. 6 – Nosić swoją skórę
> Mimo konfliktu z organizacją ZMP na Politechnice, Andrzej kończy studia i rozpoczyna pracę w FSO. Ma coraz większe problemy z Bronkiem, który mimo sukcesu i sławy nie umie odnaleźć się w nowym środowisku ani podjąć decyzji o powrocie na wieś, do czego namawia go młodszy brat Leszek. Leszek rozpoczyna studia na SGGW, tymczasem Bronek coraz bardziej się stacza, kolejna pijacka eskapada kończy się tragicznie. Narasta konflikt w rodzinie Talarów: Uczciwy Leszek nie akceptuje zakłamania nowej rzeczywistości, obłudy mowy pogrzebowej wygłoszonej ku czci zmarłego brata. Oskarża Andrzeja o śmierć Bronka.

odc. 7 – Zażalenie do Pana Boga
> Spokój życia małżeńskiego Andrzeja i Basi zakłóca przyjazd Łukasza z Kanady. Małżeństwo przeżywa ostry kryzys. Jednak Andrzej wierzy, że odzyska Basię. Pozostali lokatorzy kamienicy też mają swoje problemy: syn Popiołka wstępuje do MO. Jasiński bardzo ciężko przezywa śmierć Stalina. Lang popada w konflikt z partią. Niepowodzenia polityczne rekompensuje mu przyjaźń z Lidką, powoli między nimi rodzi się uczucie. Małżeństwo Andrzeja i Basi praktycznie się rozpada po aresztowaniu Łukasza. Basia oskarża o to męża.
Tomasz Borkowy - Andrzej Talar
Jolanta Żółkowska - Basia Lawinówna
Anna Ciepielewska - Marta Lawinowa
Wacław Kowalski - Ryszard Popiołek
Stefania Iwińska - Józefina Popiołkowa
Bożena Dykiel - Halina Jańczak
Barbara Rachwalska - Maria Talar
Jan Englert - Rajmund Wrotek
Wirgiliusz Gryń - Stanisław Jasiński
Tadeusz Janczar - doktor Sergiusz Kazanowicz
Joanna Szczepkowska - Lidka Jasińska i inni
Przykładowy E01:

Format plików: *.ts
Wideo: 798 x 450; faktyczny obraz 4:3; 1300 kbps; h264; 25 fps
Audio: aac; 180 kbps; 44100 Hz; kanały: 2

Lista plikówShow/Hide [Pokaż/Ukryj]
Trackery Show/Hide[Pokaż/Ukryj trackery]
Podobne Pliki

Komentarze
Dodaj komentarz

Brak komentarzy!